Akıllı Bina Çözümleri

Akıllı telefonunuz ya da tabletinizden, dilediğiniz yerden evinizin tüm özelliklerini oda oda kontrol edebilirsiniz. Yerden ısıtmanızı eve gelmeden çalıştırabilir, tüm prizlerinizi uzaktan kontrol edebilirsiniz. Ayrıca koşullara göre otomatikleştirip sistemin kendi kendine çalışmasını da sağlayabilirsiniz. Yaşam konforu düşünülerek planlanan akıllı ev sistemleri, kablolu otomasyon standardı KNX altyapısı ve KNX cihazlarıyla özel olarak tasarlanır.

Akıllı Bina Çözümlerinin Faydaları
  • Dışarıdayken bile evdeymiş izlenimi yaratabilirsiniz. Panjurların ve ışıkların, evde birisi dolaşıyormuş gibi otomatik olarak sırayla açılıp kapanmasını sağlayabilirsiniz.
  • Her odada bulunan termostatlı akıllı anahtar, ortam sıcaklığını ölçerek belirlediğiniz seviyeye getirmek için klimanızı ya da yerden ısıtmanızı otomatik olarak kontrol eder.
  • Atmosfere göre aydınlatma senaryoları oluşturarak ışıklarınızı dilediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz.
  • Evden çıkarken tek tuşla tüm ışıkları ve prizleri kapatın. Üstelik sürekli çalışması gereken buzdolabı ve derin dondurucunuz çalışmaya devam etsin.
  • Hava istasyonundan alınan bilgilere göre dışarıda yağmur başladığında ya da rüzgar belirli bir seviyeye geldiğinde panjurlarınızın otomatik olarak kapatılmasını sağlayın.
  • Evinizden uzaklaşıp tatile gittiğinizde veya bir seyahate gittiğiniz de elektriklerinizi kesebilir, su ve gazınızın elektronik vanasını mobil uygulamalarınız üzerinden kapatabilirsiniz.
  • Havuzlarınızın aydınlatmaları yada fıskiyelerini cepten, tabletten kontrol edebilir mekanik otomasyon modülleri ile havuz sıcaklığını görebilir yada ayarlayabilirsiniz.
  • Yağmurlu veya çim ‘in nemli olduğu günlerde bahçe sulama sisteminizi çalıştırmanıza gerek kalmaz ve zaman senaryoları ile sulama sisteminizi kontrol edebilirsiniz.
  • Giderek artan sesli komut sistemleri akıllı evinize entegre bir şekilde çalışmaktadır. Mobil uygulamalarınızdan yaptığınız tüm işlemleri sesli komut sistemleriyle de yapabilme imkanı sağlıyoruz. Sesli komut sistemleri mekanlarınız da bulunan tüm otomasyon cihazlarının ne konumda olduğunu bilir ve sizden gelecek komutlara göre istenilen işlemleri yerine getirir. Örneğin eve yaklaşırken konumunuzu otomatik olarak algılar ve “Eve Giriş” senaryonuzu aktifleştirir.