Network Çözümleri Nedir?

Network çözümleri, daha küçük, standartlaştırılmış elemanlardan oluşan bir altyapıdır. Kişisel bilgisayarların, dizüstü bilgisayarların ve VoIP çağrı sistemlerinin piyasaya sürülmesinden bu yana, bir işletmenin kablo ağına olan talep artmıştır. Geçmişte, her bir donanım parçasının kendi kablosunu kullandığı anlamına gelen noktadan noktaya kablolama kullanılıyordu. Kablolar tam anlamıyla noktadan noktaya uzanıyordu. Bu, yanlışlıkla fişten çekilebilen veya takılma için güvenlik tehlikesi oluşturabilecek karışık bir kablo ve kablo karmaşasına yol açacaktır. Artan hız ve daha fazla bant genişliği ihtiyacını karşılamak için yapılandırılmış kablolama sistemleri devreye girdi ve işletme ağı için en iyi çözümdür.

Network Çözümlerinin Teknik Özellikleri Nelerdir?
 • Network çözümleri, yapılandırılmış kablolama sisteminin bir parçası olarak çalışır. Standartlar, sisteminizdeki gerçek kabloların nasıl düzenlendiğini yönetir, ancak bunun avantajlarından biri, bunların tanımlanmasını çok daha kolay hale getirmesidir. Kablolar ayrıca kolay tanımlama için etiketlenmelidir.
 • Yapısal sisteminizin kullanacağı kablo türleri ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Farklı özelliklere sahip bakır veya fiberden yapılabilirler.

 • Yaygın Olarak Kullanılan Kablolar Nelerdir?
 • Fiber Optik Kablo
 • Bükümlü Çift Kablo
 • Ekranlı Bükümlü Tel Çifti (STP)
 • Ekransız Bükümlü Tel Çifti (UTP)
 • Koaksiyel Kablo

 • Network Çözümlerinin Kullanım Alanları Nedir?
  Network çözümleri hemen hemen her endüstride kullanılabilir ve sadece ofis binalarıyla sınırlı değildir! Özellikle imalat, eğitim ve tıpta faydalıdırlar. Yapısal kablolama, tüm verilerinizi ve medyanızı işleyecek şekilde tasarlandığından, büyüyen her işletme için olmazsa olmaz bir sistemdir.

  Oteliniz varsa ve ücretsiz Wi-Fi eklemek istiyorsanız, yapılandırılmış kablolama çözümleri dağıtılmış anten sisteminizi destekleyebilir ve sinyalinizi mülkünüz boyunca yayınlayabilir. Kolejler ve okullar yapılandırılmış bir kablolama sistemi sayesinde canlı etkinlikler düzenleyebilir. Acil servisler ve ilk müdahale ekipleri bile önemli verileri iletmek için yapılandırılmış kablolama çözümlerinden yararlanabilir.

  Yapısal kablolama, gün boyunca ofisten ayrıldığınızda sönen akıllı aydınlatmayı veya çalışma saatlerinizle zamanlanmış merkezi hava programlarını destekleyebilir. Üretim gibi endüstriler, maliyetleri azaltmak ve güvenliği artırmak için IoT'yi bile kullanabilirler. Yapısal kablolamayı işletme sahipleri için mükemmel bir seçenek haline getiren bu yeteneklerdir. Çok yönlü, ölçeklenebilir ve güvenilirdir.