Backup-BaaS Hizmetleri

Backup as a Service (BaaS) hizmeti, kapasite bazlı yedekleme hizmetleridir. Yedeklemelerinizi veya replikasyonlarınızı Ertep Erişim Teknolojileri ortamında kullandığınız kadar ödeyerek kiralama modeliyle yapabilirsiniz. Mevcut yapınızda DC ve DRC yapınız kurulmuş dahi olsa özellikle ransomware saldırılarına karşı 3. lokasyona yedeklerin aktarılması önemli bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor.

Backup-BaaS'ın Avantajları Nelerdir?
  • BaaS altyapısının tüm bakımı ve yönetimi Ertep Erişim Teknolojileri tarafından yapılır. Bu durum sizlere hem maliyet anlamında hem de operasyonel yük anlamında avantaj sağlar.
  • Ölçeklenebilirlik ve esneklik. İhtiyaç durumunda hızlı bir biçimde kapasite ekleyebilir veya kullanmadığınız kapasiteyi devre dışı bırakabilirsiniz.
  • Her şeyden önce, BaaS çözümü bulut depolama çözümlerinden yararlanmanıza izin verdiğinden, pahalı yerel depolama altyapısı oluşturmanız ve desteklemeniz gerekmez.
  • Bulut depolama çözümleriyle birlikte bir hizmet aracı olarak yedeklemenin tek avantajı fiyat değildir. Bu tür çözümler sonsuz ölçeklenebilir; diğer bir deyişle, veri hacimleriniz ne kadar hızlı büyürse büyüsün, bu hizmetler sizinle birlikte büyüyecektir.
  • Hizmet sağlayıcılar olarak modern yedekleme, iş için en iyi depolamayı seçmenize olanak tanımak için hem bulut hem de yerel yedekleme hedeflerini destekler.
  • Son olarak, BaaS çözümleri tipik olarak işletmelerin yedekleme prosedürlerini her zaman izlemek, yönetmek ve sürdürmek yerine temel özelliklerine odaklanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.