Colocation Hizmetleri

Web sayfaları üzerinde yayınlanan dosyaların bir alan üzerinde saklanması gerekir. Arka planda çalışan bir sunucu sayesinde yazı ya da fotoğrafların sitede yer alması mümkün olur. Siteye bu anlamda büyük ve güçlü bilgisayarlar yani sunucular destek olarak sistemin sürekliliğini sağlar. İngilizcede Co-Location diye adlandırılan ve Türkçeye Sunucu Barındırma Hizmeti olarak çevrilen bu hizmet ortak yer anlamına da gelmektedir. Bu sistem, düşük maliyetlerle kesintisiz ve yüksek kaliteye ihtiyaç duyan kişi ya da kuruluşlar için ideal olan bir sistemdir.

Colocation Avantajları Nelerdir?
  • Fiziksel güvenliğin sağlanması veri merkezinin bulunduğu konum, geçiş kontrol sistemleri, doğal afet veya yangın gibi durumlara karşı alınan tedbirler gibi pek çok konuyu kapsar.
  • Yeni bir veri merkezi kurmak yerine Colocation’ı tercih etmeniz halinde kurulum ve işletme yükünün yanı sıra erişim yatırımları ile ilgili maliyetleriniz de ortadan kalkacaktır.
  • Colocation, ihtiyaçlarınızın kusursuz bir şekilde ve hızla karşılanmasını sağlar. Sunucularınızla ilgili herhangi bir sorun meydana geldiğinde tam zamanlı uzman mühendisler, sorunlarınızla ilgilenerek hızla çözüme kavuşturur.


  • Sunucu Barındırma Hizmeti Neden Gereklidir?
  • Sunucu barındırma hizmeti sayesinde firmanızdaki donanımların gerektiğinde soğutma, veri merkezinde çalıştırma, gerekli enerji, internet ve bunun dışında ihtiyacınız olabilecek herhangi bir hizmeti daha size sağlayabilecektir. Alınan hizmet kapsamında çeşitli boyutlarda sunucu barındırma, kuruma özel kabin kiralama, kuruma özel kafes kiralama servis seçenekler mevcuttur.
  • Günümüzde firmalar en az harcama ile en fazla faydayı elde etmeyi amaçlamaktadır. Bu açıdan değerlendirildiğinde sunucu barındırma ile, tek bir ödeme karşılığında size sağlanan sunucularla donanımlarınızı yüksek kalite ile kullanabilirsiniz.