Check Point Next Generation Firewall

Check Point Firewall pazarının yaratıcısı ve teknolojinin lokomotifi olarak 1993 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. Tarih boyunca tüm bağımsız araştırma raporlarında lider kategorilerinde yer almış olan Check Point, Next Generation Firewall kavramında da başı çekmektedir. Her boyuttaki kurumsal ağa, veri merkezine ve bulut ortamına çözümler üreten Check Point gelişmiş yönetim ve raporlama araçları ile ileri seviye görünürlük sağlar.
Check Point Next Generation Firewall ürünleri Intrusion Prevention, SSL Decryption, User ID, App Control, VPN, SSLVPN, URL Filtering, Antivirus Scanning, Advanced File Analysis gibi gelişmiş bir ağ güvenliği sisteminden beklenen her özelliği yüksek kabiliyet ve performans ile sunar.

Endpoint Security
Endpoint Security (Uç Nokta Güvenliği), virüslere karşı yazılmış, temizleme, kurtarma işlemlerini yerine getiren koruyucu programlara verilen genel isimdir. Antivirüs programları virüsleri bulmak, karantina altına almak/silmek için çeşitli yöntemleri izlerler. Bu yöntemler antivirüs programlarının çalışma hızını ve prensiplerini belirler.
Genellikle, uç nokta güvenliği, uç noktaların (veya aygıtların) her birine kurulan istemci yazılımının yanı sıra, ağ içinde merkezi olarak yönetilen ve erişilebilen bir sunucu veya ağ geçidinde yer alan güvenlik yazılımı içeren bir güvenlik sistemidir. Sunucu, uç noktalardan girişleri doğrular ve gerektiğinde cihaz yazılımını günceller. Uç nokta güvenlik yazılımı satıcıya göre farklılık gösterirken, çoğu yazılım teklifinin antivirüs, casus yazılım önleme, güvenlik duvarı ve aynı zamanda bir host saldırı önleme sistemi (HIPS) sağlamasını bekleyebilirsiniz.