İşletim Sistemi Çözümleri

Dünya üzerinde son kullanıcı tarafında kullanılan işletim sistemlerinin %90'lık bir kısmını Microsoft firmasının ürettiği Windows İşletim Sistemleri oluşturmaktadır. Ertep olarak bizlerde işletim sistemlerine servis verirken bu sistemler üzerine yoğunlaştık.

Database Çözümleri
Veritabanı Danışmanlık hizmeti veren firmamızın, veritabanınızın performansını periyodik olarak izlemekte ve kesintisiz erişim sağlamanız için her türlü günlük bakım, yönetim, yedekleme ve hata giderme gibi tüm işlemleri gerçekleştirmekle beraber sisteminizin yapısına ve gereksinimlerine göre size özel çözümler ile 7/24 destek sağlamaktadır.
Veri tabanı sistemlerinin temel özellikleri arasında yer alan ölçeklenebilirlik, esneklilik, yönetilebilirlik, güvenlik ve performans; ancak etkin ve sürdürülebilir veritabanı yönetim stratejileri, araçları ve tecrübesi ile birer başarı kriterine dönüştürülebilir.

Client Ürün Ve Çözümleri (Thin Client)
Thin client server bazlı bilgi işlem sistemlerinde uçlarda kullanılan istemci birimleridir. İşlemci kabiliyeti ve hafızası düşük ; prensip olarak ağ tabanlı sunuculara ulaşıp oradaki uygulamaları çalıştırma esasına göre tasarlanmış “hafif” veya “ince” olarak da adlandırılan terminallerdir bir anlamda.

Merkezi bir sunucu ve buna uzaktan bağlanan istemcilerden oluşan bir altyapı olan terminal server teknolojisi, özellikle uzak alan ağları (WAN) çözümlerinde sınırlı bant genişliği üzerinden belli uygulamaların çalıştırılmasının istendiği durumlarda İşletmeler yada kurumların sürekli genişleyen network yapılarının tek noktadan güvenli bir şekilde kontrol altında tutulabilmesi ve yönetilebilmesinin istendiği durumlarda, Donanım, yazılım, sistem bakım maliyetlerinin mümkün olduğunca azaltılabilmesi, gerekli enerji ve iş gücünden tasarruf edilmesi talebinin olduğu durumlarda, kullanılması kaçınılmaz bir gereklilik olarak karşımıza çıkıyor. Ertep olarak, Client bilgisayarlara uzman ekibimiz tarafından her türlü destek verilmektedir.